Kolik máte DIRECT referálů?

0-5 (65 | 26%)
5-10 (63 | 26%)
10-50 (71 | 29%)
50 a víc (46 | 19%)
Vaše reklama/banner za 10 kč/měsíc zde kontaktujte mně na guitarista8@volny.cz , ICQ: 578-388-183,skype: guitarista8  pro výměnu ikonky mi písněte mail
 
Buy andSell Philippines : Sulit.com.ph
Join 4Shared Now!
Legální filmy a seriály ke shlédnutí online zdarma!
uloz.to - sdilej snadno data

  Zájezdy INVIA
Toplink - katalog odkazů
Katalog odkazů a firem TopLink
kraj Vysočina
Rink.cz
klikačka.sk
Surf.sk
Zvyste si navstevnost svojich webstranok ZDARMA - autosurf.sk
klikusus.mypage.cz
 
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
CZIN.eu
Info-Mail.er.cz - český eReklamní systém
 
 
 
 
 
 
 
ulice-posledni-dil.cz
 
 
oron.com/guitarista8
MP3stream.cz - MP3 ke stažení zdarma
MP3 a videoklipy ke stažení zdarma
popis vlastností Ethanolu (alkoholu)
Chem vlastnosti

Chem vlastnosti
Použití:

Nejznámějším použitím ethanolu je výroba alkoholických nápojů. Také se používá pro zlepšení výkonu spalovacích motorů jako přídavek do pohonných hmot. V lékařství se používá jako rozpouštědlo (např. jódu, tím vzniká tzv. jodová tinktura), při přípravě některých kapalných přípravků pro vnitřní i vnější použití (Při požití je třeba dát pozor a bezprostředně poté neřídit motorová vozidla) a k dezinfekci neporaněné kůže. V oblasti kosmetiky se uplatňuje při výrobě voňavek. Tento alkohol má své místo i při výrobě čisticích prostředků, např. Okeny.


Fyziologické působení:

Působení ethanolu závisí na tom, jak je organizmus zvyklý ho přijímat a jaká je celková tělesná váha. Proto je jeho dávkování velice relativní. V malých dávkách ethanol krátkodobě způsobuje euforii a pocit uvolnění, ve větších pak deprese, ztrátu koordinace pohybů těla (působením na mozeček), sníženou vnímavost, prodloužení reakce a útlum rozumových schopností, případně i agresivitu. Mnohem významnější vliv na lidské tělo a psychiku má jeho metabolit, acetaldehyd, který v těle vzniká působením enzymu alkoholdehydrogenázy a který atakuje zejména proteiny obsahující thiolové skupiny (-SH). Teprve působením acetaldehyddehydrogenázy se acetaldehyd pomalu v těle odbourává až na neškodnou kyselinu octovou.
Dlouhodobé a opakované působení ethanolu prostřednictvím acetaldehydu vede k závislosti na něm (k alkoholismu) a způsobuje cirhózu jater. Byl prokázán i karcinogenní účinek acetaldehydu u laboratorních zvířat, u člověka zatím definitivně stanoven nebyl.
V poslední době (2005) bylo zjištěno, že zvýšená hladina ethanolu může stimulovat bujení mikroorganismu Acinetobacter baumannii, který je odpovědný za pneumonii (zánět plic), meningitidu a infekční záněty močových cest. Proto užívání alkoholických nápojů jako „vnitřní dezinfekce" je značně dvousečným prostředkem.
Vzhledem k tomu, že biochemická podstata jeho působení na lidský organismus je obdobná jako u methanolu, ale je méně riziková, používá se jako protijed (antidotum) při otravách methanolem.Farmakologie


Etanol se dostává do organismu nejčastěji pitím nápojů. Ze žaludku a tenkého střeva se alkohol absorbuje v nezměněné podobě. Dále se ditribuuje do všech orgánů. Oxidace etanolu probíhá v játrech ve dvou stupních. V prvém je je oxidován na acetaldehyd, ve druhém pak acetaldehyd na kyselinu octovou, z které v játrech vzniká např. cholesterol.
Hladina etanolu v krvi závisí na: a) množství požité látky, b) tělesné hmotnosti, c) rychlosti absorpce, d ) rychlosti detoxikace. Eliminace (biotransformace) alkoholu probíhá zhruba kinetikou nultého řádu, rychlostí 7,5 g/hod. Hladina klesá cca o 0,15% za 1 hodinu. K detoxikaci 100g alkoholu obsažených asi v jednom litru vína, kdy hladina dosáhne přibližně 2,2 promile, je nutných zhruba 13 hodin.
Pro zjištění hladiny etanolu v krvi lze použít jednoduchý orientační vzorec:
požitý alkohol v gramech / tělesná hmotnost muže x 0,68 (nebo tělesná hmotnost ženy x 0,55) = promile etanolu v krvi.
Fyziologická hranice etanolu v krvi je 0,03-0,1 promile. Hodnoty 0,3-0,5 promile svědčí o požití alkoholického nápoje a v rozmezí 0,5-1,0 promile se jedná o podnapilost. 1,0-1,5 promile znamená mírný stupeň opilosti, 1,5-2,0 promile pak střední stupeň opilosti s jasnými klinickými příznaky, 2,0-3,0 promile je hodnoceno jako těžký stupeň opilosti a při hodnotách vyšších než 3,0 promile hovoříme o akutní otravě alkoholem.
Akutní otrava (intoxikace)
probíhá ve 3 stádiích - excitačním, narkotickém a kómatozním. Jednotlivá stádia rozlišujeme dle psychických a tělních příznaků a hladiny etanolu v krvi.
Excitační stádium je provázeno zvýšenou duševní a tělesnou aktivitou krátce po požití. Subjektivně se taková osoba cítí sebejistá, silná a spokojená. Dochází ke ztrátě kritičnosti a smyslu pro odpovědnost, je narušena koordinace pohybů s prodloužením reakčního času.
Narkotické stádium se projeví vasodilatačními účinky, tj. překrvením a zčervenáním kůže zejména v obličeji. Chůze je vrávoravá, reakce více pomalejší. Objevuje se dvojité vidění a závratě především při zavřených očích a vleže. Stoupá krevní tlak a puls. Může dojít ke zvracení a roste také objem močení (diuréza). Po předešlé euforii nastupuje významný útlum, lhostejnost a pasivita doprovázená ztrátou smyslu pro realitu.
Kómatozní stádium nastupuje bezvědomím s úplným motorickým ochabnutím. Dýchání je hluboké a zpomalené (důsledek respirační acidózy). Při zvracení hrozí vdechnutí žaludečního obsahu a zástava dechu.
Alkoholové hypoglykemické kóma je odvozeno z účinku etanolu, který má významný hypoglykemizující účinek. Mechanizmus je založen na inhibici glukoneogenezy z aminokyselin (potlačení tvorby krevního cukru), kyseliny mléčné a glycerolu v játrech. Nejčastěji se vyskytuje u akoholiků po abuzu na lačno. K projevům snížení hladiny krevního cukru dochází 4-12 hodin po skončení pití.
Příznaky dlouhodobého působení
Při dlouhodobém a soustavném požívání etanolu se rozvíjí změna osobnosti člověka. U orgánových změn jsou nejčastější cirhóza jater, záněty žaludku, polyneuritidy (záněty nervů), srdeční změny aj. Nejhoršími jsou ale změny v nervovém systému s projevy patické depresivní nálady a psychickými příznaky: alkoholická Korsakovova psychóza, alkoholická halucinóza, vztahovačnost, alkoholická demence a alkoholická epilepsie.

Varování:!

Ethanol je svým vzhledem a zápachem úplně stejný jako mnohem nebezpečnější methanol. Proto hrozí jejich záměna. Jediným snadným rozlišením mezi nimi je otrava methanolem, která se projevuje oslepnutím. Při pálení alkoholu jako první podíl destiluje methanol a až později ethanol. Poznámka na závěr: pálení alkoholu mimo autorizované pálenice může být nebezpečné, a je zákonem zakázané.
destiláty

destiláty

Na Vastřízlivění info : Destiláty (muž 80 kg) 1 panák(0.05l) - 2 hodiny 12 minut - 2 panáky - 4 hodiny 24 minut - 4 panáky - 8 hodin 48 minut - 6 panáků - 13 hodin 12 minut - 8 panáků - 17 hodin 36 minut - 10 panáků - 22 hodin
PageRank GOOGLE

Seznam S-Rank SEZNAM

SEOmoz Linkscape Score: 3.3

Seo servis

WebInfo - SEO analýza


free counters
Za zkoušku nic nedáte vše ověřeno, děkuji že jste navštívili můj web,budu rád,když mě doporučíte ostatním
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one